Історія Близнюків

Перша згадка у документах 1863 року, де вказано, що по лівому боці тракту Харків — Ростов закладені два села Близнюки — 1 та Близнюки — 2. Вони розташовувалися за версту один від одного. В них налічувалось 18 дворів та 214 жителів.
1869 року внаслідок побудови залізничної лінії Харків — Ростов тут виникає залізнична станція Надеждине.
Під час революційних подій 1905 р. залізничники станції Близнюки влаштували мітинг, на якому підтримали боротьбу робітників.
На початку 1905 р. у Близнюках зросла кількість житлових будинків. Було споруджено нові хлібні комори, у 1907 р. два парові млини, олійницю, відкрито кілька крамниць. Близнюки стали важливим пунктом із вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів до різних міст Російської імперії.
Через Близнюки проходили вояки армії УНР, німецько-австрійські війська, махновці та білогвардійці. У квітні 1918 р. вояки армії УНР зайняли ст. Близнюки. У січні 1919 р. Близнюки були захоплені частинами Червоної армії. Але на початку червня 1919 р. частинами Дроздовської дивізії денікінці захопили Близнюки. У грудні 1919 р. частини Червоної армії встановили в Близнюках радянську владу.
12 квітня 1923 р. — було утворено Близнюківський район із центром у Близнюках.
У 1939 р. населення Близнюків становило 2276 осіб.
Радянські війська відступили з Близнюків 12 жовтня 1941 року. Близнюки окупували німецько-нацистські війська.
Близнюки були звільнені у січні 1943 р. Але у лютому німці знову захопили село.
На кінець 1947 р. промислові підприємства Близнюків були не тільки повністю відновлені, але й значно перевищили довоєнний рівень виробництва. Наступного року від Лозівської ТЕЦ до Близнюків було проведено лінію електропередачі, що значно поліпшило енергопостачання підприємств.
У червні 1957 р. Харківська обласна рада своїм рішенням віднесла Близнюки до категорії селищ міського типу.
У січні 1963 р. було ліквідовано Близнюківський район, а його територія ввійшла до Лозівського району.
У 1965 р. було покладено початок масштабному житловому будівництву.

інші Заклади категорії “Історія Близнюків”

Цифровий паспорт